HTML

Lehet más a tanácsadás

Lehetne más a pénzügyi piac szereplőinek viselkedése, gondolkodása, értékrendje, működése, szervezeti és érdekeltségi viszonyai, stb. Erről szeretném közzétenni régi és új gondolataimat és erről olvasnám szívesen mások véleményét ebben a blogban.

Friss topikok

  • dr. Varga Géza: Bocs', de véletlenül kimoderáltam a következő bejegyzést: "A megtakarítási programok közötti külön... (2011.07.04. 19:33) Önkiszolgáló reálhozam-kalkulátor

Linkblog

Mit vár(hat)unk el egy befektetési tanácsadótól?

2011.05.15. 19:45 dr. Varga Géza

(Stílusgyakorlat)

 

1.       Az a minimum, hogy megértse a helyzetünket, a problémáinkat, a céljainkat! Arra adjon tanácsot, amire szükségünk van! A gond persze ott kezdődik, hogy mindezt sokszor mi magunk se értjük, meg ott van, hogy még ha sokunknak a helyzete, a problémái és a céljai azonosak is, teljesen különbözőek vagyunk, ahogy minderről gondolkodunk. Természetesen elvárhatjuk azt is egy tanácsadótól, hogy ezt is értse és megértse…

2.       A befektetési tanácsadónak az a dolga, hogy befektetési tanácsokat adjon, tehát segítsen megtalálni a megfelelő befektetési formát és a megfelelő befektetési termékeket, amelyek a piacon léteznek. Az ő dolga, hogy tudja, hogy hol lehet ezeket megtalálni, meg hogy melyik a számunkra megfelelő…

3.       A befektetési tanácsadó alapfeladata, hogy segítsen összerakni a nekünk leginkább megfelelő portfoliót. Az előző két pont alapján ez már gyerekjáték…

4.       Talán nem nagy kérés a befektetési tanácsadótól, hogy segítsen a lebonyolításban. Tudjuk, az ördög a részletekben rejlik, és annyi bosszantó dolog történhet például az adminisztrációban, ami elrabolhatja az időnket, elveheti a kedvünket. Egy jó tanácsadó mindezt rutinból megoldja…

5.       Semmit nem ér a befektetési tanácsadó munkája, ha az nem folyamatos: állandóan készen kell lennie arra, hogy segítsen karban tartani a portfoliónkat. Megváltozhat a piaci helyzet, új termékek jelenhetnek meg, a régiek eltűnhetnek, megváltozhat a mi stratégiánk, hirtelen új lehetőségek vagy új veszélyek bukkanhatnak fel, amire reagálni kell…

6.       Jó lenne, ha minden befektetési tanácsadó jól képzett és gyakorlott szakember lenne, vagyis a szakember szintjén értene a pénzügyi befektetésekhez.

7.       A szakképzettség önmagában nem elég. Egy aktív befektetési tanácsadó állandóan fejlessze szakmai ismereteit, legyen naprakészen tájékozott a szakmai kérdésekben. Ez a szakma is roppant iramban fejlődik…

8.       Elvárható egy befektetési tanácsadótól, hogy legyen naprakészen tájékozott azoknak a portfolióknak az alakulásáról, amelyek karbantartásáért felelős.

9.       Elengedhetetlenül fontos, hogy egy befektetési tanácsadó abban legyen érdekelt, ami nekünk, befektetőknek fontos. Érvényesüljön a win-win stratégia, azaz együtt sírunk, együtt nevetünk…

10.   Egy befektetési tanácsadó – fejvesztés terhe mellettlegyen megbízható, korrekt és tisztességes! Én kockáztatom az összes pénzemet – ő kockáztassa a teljes egzisztenciáját…!

11.   Nélkülözhetetlen, hogy a tanácsadó állandó kommunikációs kapcsolatban legyen velünk, hogy bármikor reagálni tudjunk, ha a piacon valami történik…

12.   Nem kérdés: a pénzünknek mindig biztonságban kell lennie.

13.   Alapelvárás, hogy a befektetett pénzünk minden körülmények között őrizze meg a reálértékét! Történjen bármi a nagyvilágban, portfoliónk reálhozama összességében nem lehet negatív…

14.   Célunk, hogy hozamban mindig verjük meg a benchmarkot, vagyis többet teljesítsünk, mint a piaci átlag

Szólj hozzá!

Címkék: tanácsadás befektetés pénzügyi

A bejegyzés trackback címe:

https://menjbiztosra.blog.hu/api/trackback/id/tr612906209

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása